Eesti filmi sajandat sünnipäeva tähistaval kontserdil “Suur filmimuusika kontsert. Eesti film 100” tulevad ettekandele eesti filmimuusika silmapaistvaimad teosed meie tuntuimatest filmidest „Nukitsamees“ (helilooja Olav Ehala), “Siin me oleme“ (helilooja Ülo Vinter), „Need vanad armastuskirjad“ (muusikafilm helilooja Raimond Valgrest, filmihelilooja Tõnis Kõrvits), „Detsembrikuumus“ (helilooja Sven Grünberg), “Nipernaadi” (heliloojad Raimo Kangro ja Andres Valkonen; laulu teksti autor Ernst Enno, muusika autor ja esitaja Anne Maasik), “Viimne reliikvia” (heliloojad Uno ja Tõnu Naissoo), “Hukkunud Alpinisti hotell” (helilooja Sven Grünberg) jpt.
Filmimuusika pärleid esitavad Eesti Draamateatri laulvad näitlejad Märt Avandi ja Mait Malmsten, lauljatarid Sandra Nurmsalu ja Marvi Vallaste ning helilooja Sven Grünberg. Filmimees Artur Talvik annab kontserdile vürtsi mahlakate vahetekstidega filmielust. Muusikuid saadab Politsei- ja piirivalveorkester dirigent Hando Põldmäe juhatusel. Kontserdid toimuvad esmaspäeval, 22. oktoobril Estonia kontserdisaalis, teisipäeval, 23. oktoobril Vanemuise kontserdimajas ja reedel, 26. oktoobril Pärnu kontserdimajas.
Eesti filmi saja aastase ajaloo jooksul on tehtud sadu häid filme, mis on leidnud kindla koha kõigi eestlaste südames. Filmis on muusikal olnud alati ülioluline roll, mis võib sageli olla nii iseenesest mõistetav ja tervikust lahutamatu, et see jääb publikule märkamatuks, kuid mitte iial tähtsusetuks. „Muusikal tuleb kohati kanda kuni 95 protsenti filmidramaturgiast, kuid järgmisel hetkel aidata üldstruktuuri liigendada või olla lihtsalt meeleoluliseks „tapeediks“. Filmihelilooja rolli võib võrrelda apteekriga, kes peab oskama täpselt doseerida, et mõju oleks õige,“ kirjeldas Grünberg filmimuusika kirjutamise eripära.