Eesti helilooja Elis Hallik sõlmis lepingu maineka Schott Musicuga. Leping allkirjastati 21. augustil Saksamaal, Mainzis asuvas Schott Musicu peakontoris, kus osalesid ka muusikakirjastuse juhid Denis Martin Freiberg ja Dr. Thomas Sertle.
Elis Halliku sõnul on see tõeline unistuse täitumine. Tudengina otsis ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja Lyoni Konservatooriumis raamatukogudest neid kuulsaid kollase kaanega noote, mis sisaldasid maailma parimate heliloojate teoseid – Hosokawa, Stravinsky, Takemitsu, Ligeti. Need noodid avasid talle ukse uude helide maailma. Nüüd, nähes oma loomingut nende samade kaante vahel, tunneb ta suurt tänulikkust ja rõõmu.
Elis Hallik meenutas oma esimest Mainzis Schotti peakorteri külastust, mis tundus kui astumine unistuste ajarännakule. “Seal oli Beethoveni 9. sümfoonia esmatrükk, Ligeti käsikirjad ja Wagneri tuba, kus ta oma librettodega tegeles, ning kust üle Reini jõe tema ooperid maailma jõudsid. Mainzi peakorter on kui suur loss ja aken ajaloo imede salajasse maailma,” meenutas Hallik. “Schott Musicuga koostöö tähendab mulle palju, sest nad on uskunud minu muusikasse ja toetanud minu teekonda. Olen elevil selle uue peatüki alguse üle.”
Schott Musicu vahendusel jõuab Halliku looming laiemale publikule üle kogu maailma. Esimene Schotti alt ilmuv teos on “Aegis”, mille Hallik kirjutas 2018. aastal ja pühendas Eesti Vabariigi 100. aastapäevale. Teose esiettekanne Eestis toimub 29. septembril Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri esituses Kristiina Poska juhatusel. Lisaks esitatakse “Aegist” ka Hispaanias Bilbao Sümfooniaorkestri ja Prantsusmaal Montpellier’ orkestriga, kus seda juhatab samuti Kristiina Poska.
Schott Music on üks vanimaid muusikakirjastusi, mille kataloogis on esindatud heliloojate nagu Ludwig van Beethoven, Richard Wagner, Igor Stravinsky ja Carl Orff teosed, samuti paljude 20. ja 21. sajandi heliloojate looming, sealhulgas György Ligeti ja Krzysztof Penderecki. Tänapäeva heliloojatest on esindatud näiteks Toshio Hosokawa, Pēteris Vasks ja Chaya Czernowin.