Helilooja, EHL liige 2024. aastastSündinud 14.06.1999
Noorhani, Anna-Margreti loominguline väljund on märkimisväärselt laia ulatusega alates orkestriteostest kuni audiovisuaalsete installatsioonideni. Ta läheneb igale projektile kui omaette maailmale, tuues oma loomingusse mitmekesise stiilide ja mõjutuste valiku, luues seeläbi kaasahaaravaid helimaastikke. Noorhani on õppinud kompositsiooni Tallinna Muusikakeskkoolis Ülo Kriguli ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Helena Tulve ja Toivo Tulevi juhendamisel. Aastatel 2014 kuni 2018 osales ta Loomelabori suvekoolis, kus teda juhendasid Tatjana Kozlova-Johannes, Kristo Matson, Tauno Aints, Maria Kõrvits ja Liis Viira. Alates 2021. aastast õpib Noorhani kompositsiooni Lyoni Kõrgemas Riiklikus Muusika ja Tantsu Konservatooriumis David Chappuisi käe all. Lisaks on ta täiendanud end Adam Porębski, Yan Mareszi, Slavomir Horinka, Mauro Lanza, Luca Antignani ja Daniel D’Adamo individuaaltundides.
Olulisemad teosed, loomingulised saavutused
2017 – Audiovisuaalne teos “Insomnia” oli üks EMTA I audiovisuaalse heliloomingu konkursi kolmest laureaadist.
2018 – “Process of Immersion” vaskpuhkpillikvintetile pälvis Tallinnas Noor helilooja konkursil kolmanda koha.
2019 – Noor helilooja konkursi esikoht teosega “flutonic distortion” flöödile ja elektroonikale.
2023 – “METRO 8 ” valiti osalema trummikomplektile ja tšellole Rahvusvahelise Heliloojate Rostrumil (IRC), mille korraldas Rahvusvaheline Muusikanõukogu.
Lisaks mitmeid tellimusi erinevatest silmapaistvatest asutustest, nagu Drôme Kammerorkester, Helsingi Kammerorkester, Lutetia Tromboonikvartett, Trio ’95 ja Pariisi Filharmoonia.
Anna-Margret Noorhani muusikat on esitatud erinevatel Euroopa festivalidel, nagu InSonic 2017 ZKM Karlsruhes, Balti- ja Eesti Muusika Päevadel Tallinnas (2021), Jeunes Talents Européens Pariisi Rahvusarhiivi Muuseumis ja Festival de Musique Sacrée Prantsusmaal Crestis.
Täiendavad lingid ja viited:
https://soundcloud.com/anna-margret-noorhani