Helilooja ja muusikateadlane, EHL liige 2005. aastastSündinud 10.10.1974
hans-gunter.lock@artun.ee
Hans-Gunter Lock on Eestis tegutsev saksa päritolu helilooja ja muusikateadlane. Eestis elab ja tegutseb ta alates 2000. aastast. Tema looming hõlmab valdavalt elektroonilist ja elektroakustilist muusikat, kammerteoseid, filmimuusikat ning ka interdistsiplinaarseid, valguse, video, teksti, liikumise ja heli ühendavaid ehk kunstide sünteesi poole kalduvaid projekte. Tema loomingulist mõttemaailma on tugevalt mõjutanud ja uuendanud koostöö Andrus Kallastuga. Arvukate ühisprojektide raames on läbi arutatud ja praktiseeritud alternatiivseid muusikalisi kontseptsioone nagu avatud vorm ja muusika ühendamine kujutava kunstiga ning traditsiooniliste paradigmade ja presentatsioonivormide kriitikast ajendatud eksperimentaalsed lahendused. Viimasel ajal on ta avastanud helikõrguste mikrotonaalseid organiseerimisvõimalusi, tegeldes peamiselt nn Bohlen-Pierce helisüsteemiga.
Olulised teosed ja loomingulised saavutused
Kontsert sooloviiulile ja kammeransamblile (digiklaver, kannel, keelpilli topeltkvintett). Bohlen-Pierce helisüsteemis (2015-2016). I Vastandumine (attacca) II Liuglemine, III Dialoog (attacca) IV Iseseisvumine.
…rada järgides / following the trail, keelpillikvartetile. Bohlen-Pierce helisüsteemis (2014-2015)
(Er-)Lösung, digiklaverile. Bohlen-Pierce helisüsteemis (2014)
Kolm fragmenti, Bohlen-Pierce (BP) plokkflöödile, BP-klarnetile ja digiklaverile. Bohlen-Pierce helisüsteemis (2013, red. 2014).
2012!, flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole ja klaverile (2012)
Kassandra kaja, elektroonikale (8-kanali audio) (2010)
Kvintett, trompetile, tromboonile, löökpillildele, live-elektroonikale ja klaverile (2008)
Täiendavat infot leiab
Bohlen-Pierce skaala: The Bohlen-Pierce Site. Web place of an alternative harmonic scale. Last updated: August 22, 2013. http://www.huygens-fokker.org/bpsite/