Loomelabor on avatud mõtlemisega motiveeritud noorte suvekool, mille keskmes on loova muusikalise mõtlemise arendamine. Peamine sihtrühm on muusika- ja huvikoolide vanemate klasside õpilased ning gümnaasiumi- ja keskastme õpilased. Oodatud on kõikide muusikaerialade õpilased. Fookuses ei ole pillimänguoskus, vaid loov lähenemine pillile, erinevatele mänguvõtetele ning muusikalisele eneseväljendusele. Suvekoolis saavad 15-23-aastased noored oma muusikalisi otsinguid edasi arendada tegev heliloojate ning muusikute käe all.
Tauno Aintsi sõnul on Loomelabori suvekool just õige koht loominguhuvilisele muusikaarmastajale: “Vabas õhkonnas on põnev läheneda mistahes loovusega seotud küsimusele, musitseerida ühiselt, õppida seadete tegemist ja tunda end hästi.”
Suvekooli programm viib noored ka väljasõitudele heliloojate majamuuseumitesse ning elu- või sünnipaikadesse. Tänavu on selleks heliloojate Kappide majamuuseum Suure-Jaanis. Oma teadmisi ja oskusi jagavad tänavu noortega heliloojad Tauno Aints, Liis Viira, Kristo Matson ja Maria Kõrvits, kes juhendavad 5.-11. augustini Viljandi Muusikakoolis noori oma autoriteoseid looma.
Loenguid ja loomingulisi lühikursusi annavad oma ala professionaalid: helilooja Erkki-Sven Tüür annab lühikursuse kaasaegsest orkestrimuusikast „Sümfooniaorkester ei ole muuseum…!“, Klassikaraadio peatoimetaja Tiia Teder räägib kuidas teha klassikalist raadioprogrammi ning annab ülesandeks noortele kätt harjutada Klassikaraadio saatepeamuusikat luues, Jazzkaare turundusjuht Eva Saar jagab muusikutele vajalikke turundusnippe, 2019. aasta tantsupeo üldjuht Vaike Rajaste ja muusikajuht Tonio Tamra õpitoas saab teada, milline muusika sobib pärandtantsude loomiseks.
Noortel aitab oma loomingut kuuldavaks teha Hans-Jürgen Kruus (klarnet). Ei puudu ka vabad arutelud, puusanõksutamine ning muusikaviktoriinid.
Suvekooli registreerumine ning programmiga tutvumine on võimalik aadressil: www.loomelabor.ee